Yaşam

Pembe Dolunayda Uykusuzluk ve Duygusallık Yaşayanlar Dikkat: Yepyeni Bir Enerji Açığa Çıkıyor!

6 Nisan Perşembe günü sabah 07:35’te Terazi burcunda bir dolunay meydana geldi. Bu dolunay baharın başlangıcını simgelediği için ‘Pembe Dolunay’ olarak adlandırılır. Peki bu özelliği ile Terazi burcundaki dolunay neler vaat ediyor ve bizi nasıl etkileyecek, bakalım…

Önümüzdeki birkaç gün boyunca “pembe ay” olarak bilinen bir dolunay görüntülenecek.

6 Nisan 2023 Perşembe günü gerçekleşecek dolunay ‘pembe ay’ olarak adlandırılıyor. Nisan dolunayı bu bağlamda önemli bir dolunay ve etkileri oldukça geniş…

Adına aldanmayın, bu günlerde ay normalden pek farklı görünmeyecek.

Baharın henüz ilk dolunayı olduğu için, adını phlox, moss phlox veya yosun pembesi olarak da bilinen bir kır çiçeği olan yer phlox’unun mevsimsel dönüşünden almıştır.

Ayın insan davranışını, zihinsel durumunu, uykuyu ve hatta adet döngülerini etkileyebileceğine dair uzun süredir devam eden inançlar var.

Pembe dolunayın baharı simgeleyen özelliği ile yeni bir sayfa açacağına inanılıyor. Bireysel ve toplumsal anlamda yeni bir enerji ortaya çıkaracağı söyleniyor.

Bu tür iddiaları destekleyecek bilimsel kanıtlar yetersiz olsa da “pembe dolunayın” bu öğle saatlerinde uykusuzluğa, yorgunluğa veya çok duygusal olmaya neden olabileceği belirtiliyor.

Tüm bu fiziksel ve zihinsel huzursuzluk, tıpkı mevsim döngüleri gibi bahara adım attığınızın bir göstergesi olarak kabul edilir. Adını ondan almıştır, “Bir devir kapanıyor, yeni bir enerji doğuyor!”

haberpamukova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu