Haber

Beşiktaş’ta köpeğe tekme ve tokat atan zanlıya 3 yıla kadar hapis talebi

Beşiktaş’ta köpeğe tekme ve tokat atan zanlıya 3 yıla kadar hapis talebi

İSTANBUL Beşiktaş’ta baktığı köpeğe tekme ve tokat atan zanlı Sezgin A. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, zanlının ‘evcil veya evcil hayvana eziyet etmek veya zalimce ve zalimce davranmak’ suçundan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Beşiktaş’ta 29 Nisan’da baktığı köpeği sokakta dövüp tokatladığı iddia edilen zanlı Sezgin A. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, zanlı Sezgin A.’nın baktığı Amerikan Kurmay köpeğini yolda tekme ve tokatlayarak dövdüğü, köpeğin bağlı olduğu ipi çekerek sokakta yürüdüğü belirtildi.

Eylemlerinin acımasız ve acımasız olduğu bildirildi.

İddianamede, suçun kurbanı olan köpeğin, savcılığın talimatıyla Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı barınağa teslim edildiği belirtilirken, zanlı Sezgin A.’nın eylemlerinin bir bütün olarak değerlendirildiğinde zalimce ve zalimce bulunduğu kaydedildi.

Eğitim amaçlı çektiğini söyledi.

Zanlının savunmasına da yer verilen iddianamede, köpeğin evden kaçarak eğitim amaçlı köpeğe vurduğu belirtilirken, işkence kastının bulunmadığı belirtildi.

3 yıla kadar hapis

İddianamede, zanlı Sezgin A.’nın ‘evcil hayvana veya evcil hayvana eziyet veya zalimce ve zalimce davranma’ suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istendi. Zanlının yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

haberaglasun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu