Haber

AK Parti Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tutuklandı

Maraş merkezli depremden etkilenen Antep’in Nurdağı ilçesi Belediye Başkanı Ökkeş Kavak gözaltına alındı. İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığının ilçede meydana gelen depremlerde yıkılan binalarla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında Kavak hakkında gözaltı kararı verildi. Polis tarafından gözaltına alınan Kavak, adliyedeki işlemlerinin ardından tutuklandı.

YUNUS KAYA İLE TİCARİ İLİŞKİ GÜNDEMDE

Antep genelinde çöken binalarla ilgili bugüne kadar yürütülen soruşturmalarda gözaltına alınan 22 kişi tutuklandı, 80 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Onlarca kişinin yaşamını yitirdiği Nurdağı’ndaki site ve apartmanların müteahhidi, aynı zamanda Nurdağı Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonunda görev yapan Yunus Kaya, dün Mersin’de yakalandıktan sonra tutuklandı. Perşembe.

Yunus Kaya’nın, Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın kardeşine ait inşaat firması ile ortak projeler yaptığı belirlendi. İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak gözaltına alındı. İslahiye’ye götürülen Kavak’ın sözü alınmaya başlandı.

CUMHURBAŞKANI OLDUĞUNDA ŞİRKETİ KARDEŞİNE DEVREDDİ

Yıkılan binaların müteahhidi Yunus Kaya ile birlikte çalıştığı ve inşaat aşamasında belediyenin yapması gereken kontrolleri yapmadığı öne sürülen Ökkeş Kavak, ilk ifadesinde; Yakınlarından birçoğunu deprem felaketinde kaybettiği, daha önce müteahhitlik yaptığı ancak belediye başkanı olduktan sonra şirketi kardeşi Osman Kavak’a devrettiği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu