Haber

Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası Açılış Töreni Yapıldı

AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nın açılış töreni müsabakaların arasında gerçekleştirildi. Tören öncesinde dans gösterisi düzenlendi. Türkiye Milli Takım sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı’nın sporcu yeminini okumasıyla başlayan tören, antrenör ve hakem yeminlerinin okunmasıyla devam etti. Yeminlerin ardından şampiyonaya katılan 21 ülkeden sporcular seyirciyi selamladı.

Daha sonra kürsüye çıkan Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Antalya’yı bir jimnastik şehri ve kamp merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Çelen, “Bakanlığımızın Dünya ve Avrupa Şampiyonumuz İbrahim Çolak’ın adını verdiği bu salonu eviniz yapmak istiyoruz ve umuyoruz. Son olarak bu güzel organizasyonu Türkiye’ye kazandırdığı için Avrupa Jimnastik’e teşekkür ediyorum. Türk Jimnastiği olarak Federasyon olarak jimnastiği desteklemeye hazırız” dedi.

Tüm sporculara başarılar dileyen Avrupa Jimnastik Federasyonu Başkan Yardımcısı Tom Thingvold, “7 kategoride büyük jimnastikçilerin, 6 kategoride gençlerin performanslarını izleyip aerobik cimnastik çeşitliliğinin tadını çıkaracağız. Avrupa jimnastiği adına, 13. Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nın açılışını duyuruyoruz.”

Törenin ardından şampiyona, grup ve tek erkekler kategorisindeki yarışmacıların sahne almasıyla devam etti.

haber-alacakaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu