Haber

Zelensky: “Bahkmut’ta durum giderek zorlaşıyor”

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Rus ordusuyla şiddetli çatışmaların sürdüğü Bakhmut’ta durumun giderek zorlaştığına değindi. Zelenskiy, “Ülkemizin tüm bölgelerini Rus teröründen korumak için modern savaş uçaklarına ihtiyacımız var” diyerek bir kez daha Batı’ya çağrıda bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky gece yaptığı konuşmada savaşın son durumuna değindi. Zelenskiy, “Güne İran insansız hava araçlarının saldırısıyla başladı. Çoğu vuruldu. Ama ne yazık ki vurulanlar da oldu. Khmelnytskyi’de Devlet Acil Servis çalışanı 3 kişi yaralandı, 2’si hayatını kaybetti. Ailelerine başsağlığı diliyoruz.İkinci insansız hava aracı saldırısı, ilk saldırının sonucudur.Yangın söndürülürken gerçekleştirilmiştir. İşte tam da bu nedenle ülkemizin tüm bölgelerini Rus teröründen korumak için modern savaş uçaklarına ihtiyacımız var. mükemmel iş Ancak ortaklarımızla bağlarımızdaki ‘havacılık tabusu’ ortadan kalktığında, gökyüzünü tamamen koruyabileceğiz” dedi.

Ukrayna’nın direncinin herkesin beklentilerinin üzerinde olduğunu ve gösterdiğini belirten Zelenskiy, “Hükümet ve güvenlik kurumlarının temsilcileriyle birkaç görüşmem oldu. Özellikle Ukrayna Güvenlik Servisi Başkanı Vasil Malyuk ile bir görüşmem oldu. Mevcut sorunları ve yakın gelecekte devleti korumak için atacağımız adımları ele aldık. “Dış tehdide izin vermediğimiz gibi iç tehdide de izin vermeyeceğiz.” Komutanlarımızla sürekli iletişim halindeyim. Doğudaki, tabii ki Donetsk bölgesindeki duruma özel önem veriyoruz. Bakhmut tarafındaki durum gittikçe zorlaşıyor. Düşman her zaman mevzilerimizi korumak, elde tutmak ve savunmak için kullanılabilecek her şeyi yok ediyor. Bakhmut bölgesini savunan savaşçılarımız gerçektir. “Onlar kahramanlar. Donbass’ta bu tarafı ve diğer tarafları kahramanca savunan herkese olağanüstü minnettarım. Savaşçılarımıza yardım eden ve olabildiğince çok silaha, uzun menzilli silahlara, güçlü silahlara sahip olmaları için her şeyi yapan herkese teşekkür etmek istiyorum.” mümkün olduğunca silahlar.” – Kiev

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu