Haber

Manisa Yunusemre’de miniklere bilinçli su kullanımı eğitimi

MANİSA (İGFA) –Manisa Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘Su Tasarrufu Eğitim Projesi’ kapsamında su kaynaklarının korunması ve suyun bilinçli kullanımına yönelik eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine Yunusemre ilçesindeki Hatice Görgülü Anaokulunda devam etti.

Eğitim programına Abonelik İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Abonelik İşleri Daire Başkanı Şube Müdürü Nedim Başer ve işçi katıldı. Minik öğrencilere su ve tasarruf sistemlerinin önemi bir MASKİ çalışanı tarafından anlatıldı. Çizgi filmlerle de desteklenen eğitimin ardından çocuklara dağıtılan ikramlarla biriktirmenin değeri pekiştirilirken, bilgilerin davranış değişikliğine dönüşmesi teşvik edildi. Lider Talip Akbaş ve Şube Müdürü Nedim Başer, eğitim programının ardından Hatice Görgülü İlkokulu Müdürü Ali Emül ile bir araya geldi. Okul Müdürü Ali Emül, MASKİ’nin su tasarrufu konulu eğitim faaliyetine ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

“ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATIYORUZ”

Su tasarrufu bilincinin küçük yaşlarda aşılanması gerektiğinin altını çizen Abonelik Daire Başkanı Talip Akbaş, “Yönetim olarak su kaynaklarımızı korumak ve geleceğe sağlıklı bir şekilde aktarmak için büyük çaba harcıyoruz. Bu doğrultuda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızda bu bilincin erken yaşlarda oluşması için okullarımızda “Su Tasarrufu Eğitim Programları” düzenliyoruz. Son olarak Hatice Görgülü Anaokulunda minik öğrencilerimizle bir merkeze geldik ve suyun değerini konuştuk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün önderliğinde birbirinden değerli projelere imza atmaya devam edeceğiz.”

ipsala-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu