Haber

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin tutuklandı

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla düzenlenen operasyonda aralarında Belediye Başkanı Ünal Çetin’in de bulunduğu 3 zanlı tutuklandı.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Belediye İmar Müdürü SD, İYİ Parti eski Gökçeada İlçe Başkanı HE, kamu çalışanı EB ve müteahhitler RG ve BB’nin işlemlerine, polis merkezi tamamlandı.

Zanlılar sağlık kontrollerinin ardından Çanakkale Adliyesi’ne getirildi. Savcılıkta sorgusu tamamlanan Çetin ve diğer 5 zanlı, tutuklanmaları için nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

İmar uygulamalarında müteahhitlerden rüşvet aldıkları ve kaçak ruhsat verdikleri iddia edilen Belediye Başkanı Çetin ve İmar Müdürü SD ile rüşvete aracılık ettiği iddia edilen HE tutuklandı. EB, RG ve BB isimli kontrol kuralı ile serbest bırakılmıştır.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Şubesi ekiplerince 31 Ocak’ta Gökçeada’da belirli adreslere düzenlenen operasyonda aralarında Belediye Başkanı Ünal Çetin’in de bulunduğu zanlılar gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu