Haber

Gaziantep’te yetim anneleri, mağdurların yüzünü güldürmek için işe gitti

Gaziantep’te yaklaşık 150 yetim anne, ailelerin ve çocukların yüzünü güldürmek için örgü bebek ve çanta üretiyor.

Şehitkamil Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yetim Koordinasyon Merkezi’nden yararlanan yetim anneleri, “Çocukların Yüzlerini Güldürmek İçin Sevgilerini Örüyorlar” projesi kapsamında çocuklar için çalışmalar hazırlamaya başladı. depremzedelerin aileleri ve çocukları.

Daha önce yaptıkları işlerden bazılarını depremzedelere gönderen hanımlar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Gaziantep’te aileler ve çocuklar için örgü bebek, bandana, saç tokası, çocuk çantası, lif ve sofra örtüsü gibi eserler üretti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen yetim annesi Meliha Karaçay, ildeki yetim annelerle iletişime geçerek depremzedeler için çalışmaya başladıklarını belirtti.

Proje kapsamında çok sayıda eser üretildiğini kaydeden Karaçay, “Bu yeni ürünlerimizi en kısa sürede çocuklarımıza ve ailelerimize ulaştıracağız. İnşallah yaralarını bir nebze de olsa sarmak istiyoruz. Bugünler güzel geçecek. bir an önce geride bırakalım. Rabbim bir daha böyle acıları ülkemize ve milletimize yaşatmasın.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu