Ekonomi

Bitcoin ve Ethereum’un yükselişinin ardındaki nedenler ve piyasa beklentileri

bitcoin(BTC) son 24 saatte %1,5 artışla yaklaşık 28.300 $ oldu. Ethereum(ETH) %1,3’ün üzerinde kazançla 1.850 doları aşmayı başardı.

BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasqualePazar liderinin dar bir aralıkta işlem gördüğünü ve konsolidasyonun düşen hacimle birlikte keskin bir harekete neden olabileceğini söyledi.

Uzmana göre piyasa duyarlılığı olumlu olmaya devam ediyor ve bu, Bitcoin mevcut aralıkta daha uzun süre kalırsa bazı seçilmiş altcoinlerin uygun performans göstermesine izin verebilir. DiPasquale, 25.000$’a doğru gerçek bir düzeltmenin yükseliş yapısını bozmayacağına inanıyor, ancak 30.000$’a gerçek bir hareket dirençle karşılaşabilir.

Büyük olaylar kripto pazarını nasıl etkileyecek?

Bu hafta gerçekleşecek etkinlikler dijital varlıkların seyrini değiştirebilir. İlk olarak, Ethereum’un 12 Nisan’da gerçekleşecek Şangay güncellemesi, varlık fiyatı üzerinde önemli satış baskısına neden olabilir.

Bununla birlikte, bazı analistler, Ethereum staking yatırımcılarının uzun vadeli bir profile sahip olduğuna ve güncelleme tamamlandıktan sonra kriptolarını geri çekmeye karar verme ihtimallerinin düşük olduğuna dikkat çekiyor. CryptoQuant’tan gelen bir rapora göre, stake edilen Ethereum’un yarısından fazlası maliyetinin yaklaşık %20’sini kaybetti.

Makroekonomik açıdan, Çarşamba ABD enflasyon verileriaçıklanacak ve bu veriler BeslediBundan sonraki adımların yol haritasının belirlenmesinde değerli bir bilgi kaynağı olacaktır.

CME’nin FedWatch aracına göre, piyasalar bir kez daha gözlerini merkez bankalarına dikti. Piyasalar, Fed’in faiz oranlarını 25 baz puan daha artırma olasılığının %60 olduğunu düşünüyor.

Karlar, altcoinler arasında pazarın geri kalanında oldukça eşitti. dogecoin( DOGE) %1,6’dan ve solmak(SOL) için %1,4’ten fazla artış dikkat çekerken, Poligon ( MATİK) Pazartesi günü yükselmeyen birkaç büyük tokenin ortasında.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu